zamrażalki przszklone

Mrożone produkty z marketów

W każdym markecie mamy sekcje chłodzoną. Przechowywane są tam sery, jogurty, owoce, warzywa itp. W każdej takiej sekcji znajduje się zamrażarka przeszklona oraz szafa chłodnicza. Dzięki takiemu przechowywaniu zakupione przez nas produkty są świeże i aromatyczne.

Zamrażalki przeszklone „pękają w szwach”

zamrażalki przszkloneWielu spośród nas, zdecydowanie sprzeciwia się temu by kupować warzywa mrożone lub mrożone zupy. Poniekąd jest to zrozumiałe. Kilka razy miałam przyjemność nabyć mrożoną zupę. Było to nic innego jak zbitek warzyw i odrobina przypraw. Na opakowaniu pisało, że wystarczy wrzucić zawartość torebki i mamy gotowy obiad. Co jednak uzyskałam po wykonaniu tych wskazówek? Wodę odrobinę słoną z luźno pływającymi warzywami. Dziś wiem, że na pewno nigdy już nie nabędę tego typu produktu, nawet jeśli lada i zamrażarka przeszklona będzie nim wypełniona aż po brzegi. Nie jestem jednak przeciwniczką wszystkiego co zamrożone. Wielokrotnie nawet latem kupuje mrożone brokuły czy fasolę. Mama wówczas krzyczy na mnie i mówi, że się truje niepotrzebnie. Nie rozumiem jej podejścia ponieważ mrożone warzywa, są tak samo bogate w witaminy jak te świeżo zerwane z ogródka. Niestety, niektórym ludziom nie da się wytłumaczyć swoich racji. Sekcje chłodzone w marketach zawsze będą nam potrzebne. Oczywiście najlepiej gdy gotujemy z świeżych produktów.

 

Nie zawsze jednak jest taka możliwość. Restauracje również posiłkują się mrożonymi produktami. Nie znaczy to, że zjemy tam źle. Myślę, że z czasem i bardziej wiekowi Polacy przekonają się do mrożonek z marketów.