meble sklepowe

Młodzi w pracy, a bezpieczeństwo

Tytuł ten może być dość mylący, a przynajmniej na pewno różnie interpretowany. Wyraz „młody” często kojarzy nam się z lekkomyślnością, brakiem doświadczenia i łamaniem zasad, czy regulaminów. Jednak w tym wypadku pragnę skupić się na problemach młodych w pracy, którym winni są nie oni, a pracodawcy.

Meble sklepowe inne w sklepie i w magazynie?

meble sklepoweSam jestem osobą wciąż młodą, jednak miałem okazję pracować już w kilku miejscach i rozpoznać pewne tendencje. Szukanie oszczędności przez właścicieli firm nie jest oczywiście niczym dziwnym i o ile można by napisać stosy artykułów na temat tego zagadnienia w kwestii zarobków pracowników, to już żadnych wątpliwości nie pozostawia fakt, że oszczędzanie na ich bezpieczeństwie to praktyka naganna. Miałem okazję pracować w sklepie znanej sieci często posiadającej placówki w galeriach handlowych – wiem więc z własnego doświadczenia, że sposób składowania towaru w tamtym miejscu łamał wszelkie możliwe normy. Jakbyśmy na sprawę nie spojrzeli, zbite ze sobą płyty pilśniowe to nie regały wysokiego składowania. Bardzo często to właśnie w magazynie, na zapleczu, widać oszczędności. Klienci nie mają tam wstępu, więc meble sklepowe w magazynie mogą być byle jakie. A ryzyko ponoszą młodzi pracownicy tego rodzaju sklepów z odzieżą, galanterią, które tak ładnie się z zewnątrz prezentują. Na rynku wiele jest firm, takich jak na przykład Wanzl, oferujących wyposażenie sklepowe i magazynowe w rozsądnych cenach.

Czy jednak można liczyć na pozytywne zmiany, czy też młodzi walczący o jakąkolwiek pracę, stoją na przegranej pozycji i muszą się cieszyć z tego co mają? To pozostaje kwestią otwartą.