Miskanty w donicach to świetny wybór na balkon

 

Nawet jeśli nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu z ogródkiem, możemy cieszyć się relaksującym wpływem zieleni roślin w miejskiej dżungli. Wystarczy do tego odpowiednio zaaranżowany balkon. Coraz większą popularnością cieszą się takie mini ogrody, które naprawdę potrafią umilić niejedno popołudnie.

Miskanty w donicy zapewnią klimat

miskant w donicyPopołudniowa kawa czy grill ze znajomymi – to wszystko staje się przyjemniejsze, jeśli odbywa się na świeżym powietrzu. Aby cieszyć się możliwością obcowania z zielenią roślin, nie trzeba wyjeżdżać do rodziny na wieś. Urządzenie balkonu to już nie tylko pnące pelargonie, przewieszone przez balustradę. Obecnie możliwości jest znacznie więcej. Bardzo popularne są minimalistyczne trawy, które nie wymagają specjalnych warunków czy też skomplikowanej pielęgnacji, zatem sprawdzą się na balkonach osób zabieganych i nie pamiętających o codziennym podlewaniu roślin domowych. Tworzą one niepowtarzalny, bardzo elegancki klimat, stanowiący ciekawy dodatek do bardzo wymagających, stylowych wnętrz. Do wyboru mamy wiele gatunków, które możemy dobierać zgodnie z własnymi upodobaniami, a także warunkami panującymi na naszym balkonie. Powszechnie znane niskie gatunki to nie wszystko – do dyspozycji mamy także rośliny osiągające wysokość nawet do trzech metrów. Taki wysoki miskant w donicy to doskonały wybór, jeśli mamy odrobinę więcej miejsca i chcemy cieszyć się rośliną niewymagającą, potrzebującą tylko odrobinę większego nasłonecznienia. Ten gatunek może nawet zimować na zewnątrz, zatem naprawdę nie przysporzy zbyt wielu problemów.

Aby cieszyć się zielenią roślin, wpływającą kojąco na nasze zmysły wystarczy odpowiednia aranżacja balkonu. Różnorodność gatunków traw stanowi nie tylko ciekawy dodatek do balkonowej kompozycji, ale także nie wymaga specjalistycznych warunków do życia czy skomplikowanej pielęgnacji, by cieszyć się zielenią za oknem przez cały sezon wiosenno-letni i nie tylko.