Miękki kokon dla dziecka

Narodziny dziecka są z pewnością przełomowym momentem dla każdego rodzica. Warto się do niego przygotować od strony materialnej, czyli skompletować wyprawkę. Dobrze żeby znalazły się w niej wszystkie niezbędne produkty.

Z czego są zrobione kokony niemowlęce?

kokon gniazdko dla niemowlakaMaluszek, który jest jeszcze w brzuszku mamy, ma ciepło, ciasno i czuje się bezpiecznie. Takie warunki są dla niego najlepsze i zaraz po urodzeniu będzie ich intuicyjnie szukać. Oczywiście znajdzie je blisko mamy, ale przydaję się także kokon gniazdko dla niemowlaka, które choć w małym stopniu stwarza dziecku znane z życia płodowego warunki. Jest to swoistego rodzaju materacyk z wysokimi brzegami, które dodatkowo są ściągane na sznureczek. Dzięki temu może regulować jego wielkość i dopasowywać do maluszka. W sprzedaży dostępne są dwustronne kokony, które z jednej mają miękką bawełnę, a z drugiej ciepły polar. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, dlatego też tak wielu rodziców decyduje się na jego zakup. Przede wszystkim można z niego korzystać od urodzenia aż do momentu kiedy maluch zacznie się samodzielnie przemieszczać. Idealnie się sprawdzi jako bezpieczne miejsce do spania w łóżeczku, ponieważ sprawi, że przestrzeń wokół malucha będzie znacznie węższa niż szerokie łóżeczko ze szczebelkami. Wielu rodziców śpi razem z małymi dziećmi, a to nie do końca jest dobre, bo zawsze można malucha przygnieść. Jeżeli będzie z nimi spać w kokonie, to będzie idealnie zabezpieczony, gdyż jego brzegi są dość wysokie. Sprawdzi się także w wózku w czasie zimowych spacerów.

Tak naprawdę gniazdko dla niemowlaka można wykorzystywać jako materac do spania, zabawy lub bezpieczne miejsce, w którym można zostawić malucha. Dopóki nie będzie potrafił przewracać się z boku na bok i  raczkować, to z pewnością z niego nie wyjdzie.