Materiały do druku trójwymiarowego

Trójwymiarowy druk okazał się bodaj najlepszą metodą na stworzenie modeli konceptowych naszych nowych figurek, jednak bardzo szybko okazało się że standardowy filament nie jest najlepszym materiałem do takiego wydruku. Mimo iż miał satysfakcjonującą jakość, nie oddawał dobrze wszystkich szczegółów projektu w takim stopniu, w jakim byśmy chcieli.

Profesjonalne filamenty do wydruków trójwymiarowych

materiały do drukarek 3dZwykłe filamenty były tanie, jednak pierwsze testowe wydruki skłoniły nas do wypróbowania bardziej zaawansowanych i profesjonalnych filamentów, które miały odmienne cechy od podstawowej odmiany. Profesjonalne materiały do drukarek 3d znaleźliśmy w jednym ze sklepów, które zajmowały się sprzedażą bardzo nowoczesnych drukarek przemysłowych. Filamenty które najbardziej odpowiadały naszym potrzebom przeznaczone były głównie do druku modelarskiego, a końcowy efekt przypominał nieco odlew żywiczny. Wszelkie bryły drukowane za pomocą takiego filamentu były dość elastyczne i niepodatne na uszkodzenia i złamania, a sam filament miał bardzo gęstą strukturę, zastygał szybko i nie miał tendencji do zlewania się podczas wykonywania wydruku nawet najmniejszych detali na bryle. Przede wszystkim, jego zaletą była łatwość, z jaką można było nim wykonać drobne, odstające elementy na wydruku, które zazwyczaj nie mogły być wykonane z pomocą standardowego filamentu.

Oczywiście, filament o tak wysokiej jakości musiał kosztować odpowiednio więcej, jednak jakość szła w parze również z wydajnością, gdyż owy filament mógł być używany do niemal dwukrotnie większej ilości wydruków niż standardowa odmiana. Po pierwszych próbach okazało się iż owy filament jest idealny na nasze potrzeby, doskonale oddając wszelkie detale projektu i nawet najmniejsze szczegóły na wydruku.