Lakier hybrydowy – czy warto?

Zdrowe i ładne paznokcie są marzeniem wielu kobiet. Utrzymanie ich w dobrym stanie nie zawsze jest prostym zadaniem, jeśli używa się lakierów, które zazwyczaj niszczą płytkę paznokcia. Dobre rozwiązanie, które jest bezpieczniejsze dla naszych rąk niż żel i akryl, to lakiery hybrydowe.

Zalety lakieru hybrydowego

lakier hybrydowyDobrze wykonany manicure hybrydowy nie tylko efektownie wygląda, ale również długo utrzymuje się na paznokciach. Główną różnicą, która występuje między hybrydą a żelem i akrylem, polega na tym, że paznokcie nie są przedłużane lub jest to robione tylko w minimalnym stopniu. Lakier hybrydowy wydaje się dobrym rozwiązaniem szczególnie dla tych osób, które nie chcą narazić się na zniszczenie płytki paznokcia. Mimo zabiegu zmywania, który odbywa się za pomocą silnego rozpuszczalnika, jakim jest aceton, ręce nie niszczą się, a paznokcie mają zdrowy i estetyczny wygląd. Lakiery hybrydowe dostępne są na rynku w wielu odcieniach, co sprawia, że każdy powinien znaleźć idealne dla siebie kolory. Ich największą zaletą jest to, że potraktowane nim paznokcie wyglądają naturalnie i delikatnie. Dzięki temu nasze ręce będą dobrze wyglądać w każdej, nawet najbardziej uroczystej sytuacji. Hybryda może utrzymywać się na paznokciach nawet do miesiąca, jednak dla bezpieczeństwa płytki zaleca się zdejmowanie jej po dwóch lub trzech tygodniach. Zaletą takich lakierów jest również to, że nie wysychają. Wiele z nas zapewne spotkało się z produktami, które po kilkakrotnym otworzeniu po prostu nie nadawały się do użycia. Hybryda stosowana jest w zestawie z lampą UV, która pozwala na szybkie i skuteczne utwardzenie warstwy lakieru. Dzięki temu nasz manicure będzie trwały oraz odporny na odpryski i niechciane zniekształcenia. Dla osób interesującym się wykonywaniem takich zabiegów polecane jest stworzenie swojego własnego zestawu. Posiadanie lampy wraz z kompletem lakierów pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy, które musiałybyśmy wydawać u kosmetyczki.

Zaletą lakieru hybrydowego jest jego naturalny i trwały wygląd. Jest to zdecydowanie jedna z najbezpieczniejszych form manicure dla paznokci, które nie niszczą się i wciąż są atrakcyjne. Dostępny na rynku szeroki wybór marek i odcieni pozwala na znalezienie tych, które będą najbardziej odpowiadać naszym potrzebom.