Kupno nowej kraty rolowanej

Od jakiegoś czasu pracuję w sklepie znajdującym się w galerii handlowej i dopiero w takiej pracy zauważyłam, ile jest ludzi, którzy czekają na okazję, by coś ukraść. Dużo osób nie boi się nawet tego robić na oczach pracowników, właścicieli sklepów czy innych klientów. A dodatkowo pojawił się nowy problem jeśli chodzi o zabezpieczenie sklepu.

Z kratą rolowaną bezpieczniej

krata rolowanaOd kiedy tu pracuję, stara krata, którą zasuwamy, nie działa dokładnie tak jak powinna – a dokładniej nie jest zamykana na nic, po prostu ją zsuwamy. To jak zaproszenie dla potencjalnego złodzieja do skorzystania z okazji. Na domiar złego nasz sklep zamykany jest przed zamknięciem galerii, więc ludzie nadal chodzą, gdy już w sklepie nikogo nie ma. A na pewno wiele osób widziało już, że nie mamy dodatkowego zabezpieczenia. Poinformowaliśmy właściciela punktu, że potrzebna jest nam krata rolowana, która w całości zapewni bezpieczeństwo, czyli nie pozwoli nikomu na wejście do środka, gdy nas nie ma i na kradzież produktów. Na szczęście rozumiał on sytuację i szybko zamówił nową sprawną kratę. Po jej montażu zaczęliśmy spokojniej myśleć o kolejnych dniach w pracy, wiedząc, że nie będziemy niemiło zaskoczeni na drugi dzień, w strachu, że ktoś dostał się do środka. Pewnego razu doszło do zabawnej sytuacji, właśnie z potencjalnym złodziejem, który liczył, że krata nie została wymieniona.

Kiedyś po zamknięciu sklepu staliśmy jeszcze z pracownikami niedaleko i rozmawialiśmy. Wtedy zorientowaliśmy się, że jakiś mężczyzna podchodzi do naszej kraty zachowując się zupełnie normalnie, najwyraźniej udając, że jest pracownikiem. I pewny swego próbuje ją podnieść. Jego zdziwienie, że nie jest w stanie tego zrobić było najlepszym dowodem na to, jak pomocne takie kraty są.