Kupno czapeczki z uszami dla dziecka

Kilka dni temu moja córeczka po powrocie z przedszkola, powiedziała że bardzo chciałaby dostać czapkę z uszami, ponieważ wszystkie jej koleżanki w przedszkolu takie mają. Następnego dnia pokazała mi jak wyglądają takie czapeczki, ponieważ kiedy ją przyprowadzałam do przedszkola, akurat przyszło kilkoro innych dzieci i faktycznie każde z nich miało taką czapkę na głowie.

Poszukiwałam ciepłej czapeczki dla córki

czapeczka z uszkamiUznałam, że dobra czapka zawsze się przyda dziecku, tym bardziej że akurat zbliżała się zima. Udałam się do sklepu z dziecięcą odzieżą, gdzie zawsze kupowałam córce ubranka. Okazało się, że faktycznie takie czapki są teraz bardzo modne. Sprzedawczyni pokazała mi kilka modeli, które były odpowiednie dla dziewczynki w wieku mojej córki. Bardzo mi się spodobała ciepła czapeczka z uszkami wykonana z wełnianego materiału, obszytego od spodu welurem. Była ona odpowiednia na jesień i zimę. Zdecydowałam się ją zakupić mojemu dziecku, tym bardziej że była akurat w promocji i jej cena była naprawdę niska, przystępna. Jej dodatkowym atutem było to, że świetnie zakrywała uszka dziecka i miała zabezpieczenie, żeby nie zsuwała się dziecku na oczy podczas zabawy czy codziennego użytkowania. Już wkrótce przekonałam się o jeszcze innych zaletach tego typu czapeczek. Przede wszystkim bardzo spodobała się ona córce, która od teraz chętnie nosiła czapki na dworze.

Podczas deszczu nie nasiąkała ona wilgocią, dzięki czemu była zawsze lekka i nie powodowała, że dziecko mogło się przeziębić. Mimo tego, że była ona bardzo ciepła i gruba, zapewniała odpowiednią cyrkulację powietrza, a co za tym idzie główka dziecka się nie pociła, co w znacznej mierze wpływało na to, że włoski się jej nie przetłuszczały. To było bardzo praktyczne i wygodne.