Krakowska sztukateria – jak pozbyć się odpadów?

 

Gdy otwierałam swoją działalność gospodarczą miałam trochę inną wizję swojej pracy, ale życie jak zwykle zweryfikowało to i owo. Jako sztukator widziałam siebie bardziej jako planistkę i architektkę, a nie budowlańca. Jednak już po dwóch miesiącach upaprana w gipsie, patrzyłam inaczej na wszystko.

A może zaplanować wywóz gruzu?

zaplanowany wywóz gruzu z krakowaNie narzekałam. Bardziej zaczęło zastanawiać mnie co mam zrobić z gruzem, który pozostawiał mi w formie odpadów. Bardzo dziwna kwestia, dla kogoś kto nie jest w temacie. Ja jednak robiąc gipsowe i betonowe odlewy zostawałam z ogromną ilością zaschniętego materiału, którego musiałam się pozbyć. Z mojej pracowni nie mogłam ciągle wynosić gruzu w workach po cemencie. Choć do tej pory radziłam sobie podobnie. Prosiłam mojego współpracownika od cięższych prac, bo wiadomo, że jako kobieta nie podołałabym wszystkiemu, by wywoził gruz na wysypisko, ale po pewnym czasie zrobiło się go tyle, że nie mogłam opanować tego procederu. Poszukałam firm, które w Krakowie zajmują się wywozem odpadów i gruzu. Zadzwoniłam do jednej z nich i zapytałam jakby wyglądał cennik, gdy jest zaplanowany wywóz gruzu z krakowa. Może bardziej opłacałoby mi się, gdyby firma odbierała odpady regularnie, nawet co tydzień czy dwa, niż za każdym razem miałam mieć ten sam problem. Cement i gips, gdy wyschną zajmują mnóstwo miejsca, a sam gruz jest strasznie ciężki! Okazało się, że cena zaplanowanego wywozu gruzu nie jest wcale taka wysoka; miałam problem z głowy. Ba! Mogłam nawet wynająć kontener. Tego jednak nie potrzebowałam.

Jestem sztukatorem, a nie budowlańcem. Koniec końców, problem rozwiązał się bardzo szybko, a ja mogłam się skupić już na zupełnie czym innym. Trzy kolumny jońskie, zamówione przez klienta, były zamówieniem mojego życia i temu się poświęciłam. Gdy klient „odbierał towar”, byłam z siebie dumna.