Koszty odzyskania danych z nośników pamięci

Ile kosztuje usługa profesjonalnego odzyskiwania danych z nośników pamięci? Cena zależy od kilku zmiennych. Na pewno ważne jest to, w jakim mieście działa firma odzyskująca dane. Na koszt takiej usługi składają się również ilość danych oraz stopień uszkodzenia nośnika. Najtaniej można odzyskać dane z karty pamięci zlecając to firmom działającym w mniejszych miejscowościach.

Utracone dane są najczęściej bezcenne

odzysk danych warszawaPrawda jest taka, że cena usług firm informatycznych to pojęcie bardzo względne, bo dla większości klientów takich firm odzyskanie swoich utraconych danych jest po prostu bezcenne. Bardzo często jest tak, że odzyskanie utraconych plików lub zdjęć jest warte o wiele więcej niż koszt takiej usługi w firmach informatycznych. Nie zmienia to jednak faktu, że firmy oferujące usługę data recovery mają swoje cenniki i każde działanie jest w nich dokładnie wycenione. Najtaniej jest w małych miejscowościach, ale w największych miastach nie zapłacimy dużo za profesjonalny odzysk danych Warszawa jest tego świetnym przykładem. Ceny usług w tym zakresie zaczynają się od trzystu złotych. Tyle zapłacimy za odzyskanie danych z działającej karty pamięci. Kilkaset złotych będzie kosztować odzyskanie plików zapisanych na dysku twardym – jeśli tylko nie został on uszkodzony fizycznie. Odzysk danych z nośników uszkodzonych będzie kosztować więcej, ale w takich przypadkach klienci nie patrzą na cenę usługi tylko na to, żeby swoje pliki odzyskać w całości i jak najszybciej.

Klienci firm informatycznych zajmujących się odzyskiwaniem danych zapłacą najwięcej, jeśli dysk będzie mocno uszkodzony fizycznie a na dodatek będzie miał naprawdę dużą pojemność. Użytkownicy komputerów z bardzo pojemnymi dyskami w takich okolicznościach nie przywiązują jednak uwagi do kosztów usług firm informatycznych.