Koszt produkcji formy wtryskowej

Każda forma wtryskowa zanim powstanie, musi przejść przez wiele nie tylko ludzi, ale również maszyn na których powstaje. Ważne by maszyny oraz ludzie pracujący w takiej firmie znali się na rzeczy, bo tylko wtedy dana forma będzie służyła na bardzo długo.

Proces powstawania formy wtryskowej

ceny za formy wtryskoweProces powstania danej formy wtryskowej wymaga pracy wielu ludzi oraz maszyn. W przypadku maszyn zaliczyć można frezarko-wiertarkę z wyświetlaczem, elektrodrążarka, szlifierkę do płaszczyzn, szlifierka do otworów, piec hartowniczy oraz centrum obróbek CNC. Związku z tym wymaga to posiada dość dużej hali w które zanim dany fragment metali trafi do obróbki do powyższych maszyn musi powstać projekt w dziale analiz i badań. Tam są określane wszelkie parametry, które dany element formy wtryskowej ma mieć wielkość oraz podawana jest ceny za formy wtryskowe. Następnie po określeniu dokładnych parametrów, cała dokumentacja trafia do narzędziowni w której za pomocą tych maszyn wytwarzana jest dana forma. Po zakończeniu ich produkcji dana forma przesyłana jest na produkcję w celu sprawdzenia, czy dane elementy powstałe z tej formy są zgodne z wytycznymi jakie zażyczył sobie klient. Jeżeli tak jest to forma ta trafia na stałe do produkcji. W przypadku gdy tak się nie dzieje forma ta ponownie trafia do działu analiz i badań w którym sprawdzane są wszelkie nie dorobki i następnie po naniesieniu w którym miejscu należy poprawić, przekazywane jest do narzędziowni. Tam następuje dalszy etap prac związany z poprawkami za pomocą do tego przystosowanych maszyn. Po zakończeniu tego forma z powrotem wraca do właściciela.

Wytworzenie danej formy wtryskowej wymaga pracy wielu ludzi oraz maszyn. Wynika to głównie z tego, że do ich wytworzenia korzysta się ze specjalistycznych maszyn oraz narzędzi, które są wcześniej odpowiednio zaprogramowane przez pracownika. Cały proces wytwarzania danego elementu trwać może nawet tydzień.