Komputer dla graczy – jaki wybrać?

Fotorealizm w grach staje się czymś naturalnym i jest często nieodłącznym elementem każdej nowej gry. Jest to niewątpliwie bardzo duża zaleta takich gier ale przysparza problemy graczom z racji parametrów ich komputerów.

Komputery do zadań specjalnych – gry

komputery do gierRynek gier rozwija się niezwykle dynamicznie. W ciągu roku powstaje cała masa nowych gier. Niestety wraz ze wzrostem fotorealizmu w grach rośnie też zapotrzebowanie na pamięć, szybkość przetwarzania procesora i ogólna wydajność podzespołów komputera. Często ludzie myślą w ten sposób, że wystarczy wymienić kartę graficzną i sprawa się rozwiąże. Niestety komputery do gier to nie tylko wydajna karta graficzna. Oprócz niej musimy zaopatrzyć się w pamięć RAM nie mniejszą niż 8 GB i wielordzeniowy procesor z górnej półki, który będzie taktował z odpowiednią częstotliwością. Trzeba pamiętać, że nie da się zbudować komputera do gier „na lata”. Rynek produkcji gier wideo zmienia się tak szybko, że wkrótce okazać się może, że nasz zestaw komputerowy kupiony przed rokiem jest zbyt mało wydajny dla niektórych kompilacji gier. Kluczem do rozwiązania tego problemu jest budowanie zestawu w taki sposób by możliwe było jego późniejsze rozbudowanie o elementy nowsze i bardziej wydajne. W przypadku komputerów do gier ważnym elementem jest zasilacz. Warto zakupić taki, którego moc wystarczy do zasilenia nawet najbardziej wydajnych kart graficznych i reszty podzespołów. Dodatkowo ważną kwestią jest chłodzenie, które musi działać na tyle sprawnie by odprowadzać dużą ilość ciepła z wnętrza naszej jednostki.

Generalnie ciężko zakupić komputer do gier, który będzie jednorazową inwestycją bo należy liczyć się z koniecznością rozbudowy po upływie pewnego czasu. Niemniej jednak prezent w postaci takiego sprzętu spowodowałby uśmiech na twarzy naszych dzieci.