Komplet oryginalnej porcelany dla babci

Dawno nie widziałam się ze swoją babcią, która mieszkała na wsi. Wyjechałam do Warszawy na studia i miałam dość daleko do domu. Raz w miesiącu przyjeżdżałam do rodziców, z którymi starałam się spędzić jak najwięcej czasu. Wiedziałam jednak, że babcia za mną tęskniła.

Wizyta w sklepie z angielską porcelaną 

porcelana angielskaW wakacje postanowiłam odwiedzić babcię i zostać z nią na dłużej. Wpadłam też na pomysł, żeby przywieść jej jakiś ładny prezent. Moja babcia uwielbiała porcelanę i dlatego zdecydowałam, że kupię jej jakiś ładny komplet zwłaszcza, że w okolicy został otwarty nowy sklep z porcelaną. Do sklepu wybrałam się dzień przed wyjazdem do babci, bo wcześniej zabrakło mi czasu. W sklepie dostępna była piękna i oryginalna porcelana angielska, której moja babcia na pewno nie miała. W zestawie była piękna filiżanka i dzbanuszek do herbaty. Wizytę w sklepie oceniłam jako udaną, ponieważ porcelana była w dobrych cenach i dzięki temu mogłam zrobić babci taki prezent. Do babci przyjechałam następnego dnia z samego rana. Bardzo się ucieszyła na mój widok i od razu mnie nakarmiła. Podarowałam jej porcelaną angielską, którą wybrałam specjalnie dla niej. Babcia była wzruszona tym prezentem a porcelana jej się wyjątkowo podobała. Od razu zaparzyła herbatę i podała ją w porcelanowych filiżankach. Miło spędziłam ten czas u babci. Cieszył mnie fakt, że dostała ode mnie prezent. Uznała, że to najlepszy prezent, jaki kiedykolwiek ktoś jej podarował. Babcia uwielbiała porcelanę.

Wakacje szybko zleciały i musiałam wracać do Warszawy. Miałam w planach, żeby znaleźć tam jakąś pracę, ponieważ byłam już na ostatnim roku studiów. W mieście zamierzałam zostać na stałe, bo było tam więcej możliwości niż u mnie na wsi. Wiedziałam, że mi się tam wszystko uda.