Kolorowa fototapeta w kuchni

Aranżacje kuchenne obejmują nie tylko wyposażenie, czy umeblowanie. Aranżacja kuchenna – to także dekorowanie ścian. Kuchnia jest miejscem, gdzie spędzamy większość czasu. Niektórzy nawet śpią w kuchni i to nie tylko dlatego, że w pokojach nie ma miejsca. Kuchnia jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym.

Jak dekorować ściany kuchenne?

fototapety do kuchni

Nie chodzi tylko o to, aby ściany kuchenne wyglądały ładnie. Malowanie, przyklejanie tapet, czy flizowanie jest uzasadnione zarówno potrzebą estetyki, jak i funkcjonalnością. Ściany w kuchni na których położono płytki, są bardziej odporne na wilgoć, która się przecież w kuchni szybko zbiera. Oczywiście, wilgoć trzeba odprowadzić specjalnym systemem wentylacji, jednak kafelki przy zlewie, zapobiegną zachlapaniu ścian, a te przy kuchence – nadmiernemu otłuszczeniu ścian w czasie gotowania, czy smażenia. Ale w kuchni również można zastosować np. fototapety do kuchni, które nie tylko udekorują same pomieszczenie, ale również sprawią, że stanie się ono wizualnie większe. Fototapeta bowiem jest pewnego rodzaju zdjęciem przestrzennym i może przedstawiać np. krajobraz, czy inną przestrzeń. Może również zawierać zdjęcia rodzinne. W dzisiejszych czasach możliwe jest bowiem, drukowanie tapet na zamówienie. Można dostarczyć swój projekt do producenta i poprosić o zaprezentowanie na tapecie takiego wzoru, jaki dostarczyliśmy. Poza tym fototapeta może również być zabezpieczona folią, czy laminatem, co zapobiegnie wchłanianiu przez nią wilgoci.

W większości mieszkań kuchnia, to niewielkie pomieszczenie i dobrze by było je wizualnie powiększyć. Można zakupić fototapetę z wzorem luster, wtedy samo po mieszczenie na pewno wizualnie się zwiększy. Ale i inne wzory są jak najbardziej pożądane. Wszystko zależy od tego, jakie mamy preferencje.