Keratynowe prostowanie włosów

Wiele osób zmaga się z cienkimi i zniszczonymi włosami, które nie chcą się układać w pożądany sposób. Próba walki o odbudowę struktury takiego włosa jest trudna i czasochłonna, a niekiedy w ogóle nie pomaga. Istnieje jednak pewien sposób na to, aby skutecznie i szybko przywrócić nasze włosy do zdrowia.

Co to jest i jakie są zalety keratynowej terapii?

kuracja keratynowaOstatnio bardzo popularny stał się zabieg keratynowego prostowania włosów. Jest to prosta i szybka metoda, a efekt jednorazowej wizyty u fryzjera utrzymać się może nawet przez kilka miesięcy. Oprócz idealnie prostych włosów, zyskujemy także o wiele więcej. Dzięki zastosowaniu keratyny, która naturalnie buduje strukturę naszego włosa, jesteśmy w stanie odbudować nasze włosy i wzmocnić je. Keratyna to białko, którego zadaniem jest ochrona skóry głowy przed złym wpływem czynników środowiska, na przykład słońca czy wiatru. Poziom keratyny może wtedy ulec zmniejszeniu, co objawia się złą kondycją naszych włosów. Dlatego taka kuracja keratynowa pozwala na wzbogacenie skóry w ten cenny składnik. Jej zaletą jest to, że jej efekt długo utrzymuje się na włosach. Odżywia je, wzmacnia i nadaje im zdrowy wygląd. Włosy po takiej kuracji są wygładzone, zyskują blask oraz ochronę przed wilgocią czy promieniowaniem słonecznym. Często stosuje się ją, aby zapobiec puszeniu czy kręceniu się włosów, aby można je było łatwiej ułożyć. Jest też także ratunkiem dla włosów zniszczonych przez prostownice, wysoką temperaturę, częste farbowanie czy rozjaśnianie włosów. 

Keratynowa kuracja na włosy to niekiedy jedyny ratunek dla bardzo zniszczonych włosów. Idealnie je odżywia, wzmacnia i wygładza. struktura włosa dzięki temu zostaje odbudowana, a my możemy cieszyć się zdrowymi i lśniącymi włosami. Efekt ten utrzymuje się bardzo długo, dając naszym włosom naturalny wygląd. Już jedna kuracja jest skuteczna.