nolan n87

Kask nolan n87 – wart kupić?

Kupując motor nie kierowałem się tylko względami estetycznymi lecz przede wszystkim zapewnieniu sobie bezpieczeństwa podczas użytkowania. Podobnie postąpiłem przy wyborze kasku, długo się zastanawiałem i nabyłem kask schuberth c3 pro, który oprócz komfortu wyróżnia się ciekawą stylistyką sportową.

Kolega kupił nolan n87

nolan n87W sklepie pokazywano mi kask też motocyklowy nolan ale do mojego motoru Suzuki, odpowiedniejszy był kask szczękowy schuberth c3 pro, ponieważ zależało mi na funkcjonalnym kasku do turystyki motocyklowej. Kask ten, nadaje się do miejskich przejażdżek jak i niespodziewanych szalonych wypadów. Ten niesłychanie cichy kask będzie dla mnie dobrym kompanem podróży na wiele lat. Przy większych prędkościach nie czuć nieprzyjemnego pisku i szumu wiatru w środku, co daje duży komfort podczas szybkiej jazdy. Wentylacja kasku jest znakomita, zapewnia łagodne chłodzenie, które rozprowadzane jest równomiernie po całym kasku, nie ma efektu gwałtownego, zimnego orzeźwienia. Moja maszyna dysponuje tak potężną mocą, że każdy błąd w operowaniu gazem na zakręcie grozi wypadnięciem z drogi, prędkość maksymalna tego motocykla wynosi 295 km/h. Konstrukcja skorupy kasku jest bardzo istotna, bo zderzenie z jezdnią może skończyć się groźnymi uszkodzeniami głowy. Nie mogę powiedzieć, że kask na motor nolan, nie dysponuje elementami zapewniającymi bezpieczeństwo na drodze, ale są to kaski integralne lepiej sprawdzające się przy jeździe skuterem czy motorem klasycznym. Kolega kupił polecany nolan n87 i jego odczucia są bardzo pozytywne, uważa, że kask jest świetnie wykonany, wygodny i ma dobrą wentylację.

Kupując kask zwracałem również uwagę na zestaw komunikacji Interkom SRC Schuberth c3 pro, zaimponowała mi bezprzewodowa komunikacja z 9 towarzyszami podróży, kompatybilność z nawigacją, komunikacja z telefonem, wbudowane radio FM, odtwarzacz MP3. Posiadłem, niczym nie zmącony, czysty dźwięk który był dopełnieniem moich oczekiwań, marzyłem już tylko o tym, by wsiąść na motor i pędzić przed siebie.