Jakie są zalety ocieplania poddasza pianką PUR?

Dzięki ciekawym walorom użytkowym pianka poliuretanowa zyskuje coraz więcej zwolenników. Jednak nie możemy wykonać tego rodzaju izolacji samodzielnie, ponieważ potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt, odzież ochronna a także doświadczenie, dlatego w tym przypadku warto zaufać specjalistom.

Izolacja poddasza pianką poliuretanową – zalety

izolacja poddasza pianką PURDo izolacji poddasza wykorzystuje się piankę otwarto komórkową, która ma nieco mniejszą gęstość niż zamknięto komórkowa, ale za to ma inną bardzo ważną zaletę a mianowicie jest przepuszczalna dla pary wodnej a to oznacza, że po zastosowaniu pianki przegroda oddycha. Poza tym znacznie poprawia się jej dźwiękoszczelność. Zastosowanie piany poliuretanowej (nazywana także PUR) w budynkach nie niesie za sobą żadnych konsekwencji zdrowotnych, ponieważ jest to w 100% bezpieczny materiał izolacyjny nie tylko dla nas ludzi, ale i dla zwierząt. Poza tym nie emituje ona substancji toksycznych czy obcych zapachów. Sama pianka jest bezwonna. Wiele osób dziwi się kiedy przyjeżdżają do nich fachowcy i ubierają specjalistyczny strój oraz maski tlenowe. Niektórym przypominają trochę kosmitów, inni boją się, że pianka jest toksyczna, ale nic z tych rzeczy. Strój jest tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa pracownika firmy, dlatego że pianka po jej nałożeniu na izolowaną powierzchnię znacznie zwiększa swoją objętość (nawet kilkanaście razy). Jeśli choćby mała drobinka dostała się do nosa bądź gardła pracownika to mógłby on się udusić. Dzięki temu, że izolacje wykonuje się metodą natryskową to izolacja poddasza pianką PUR zajmuje zaledwie kilka godzin.

Pianka poliuretanowa w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi jest nieco droższa, ale dzięki temu zyskujemy większy komfort a także ograniczamy straty ciepła praktycznie do zera. Poza tym koszt tej inwestycji bardzo szybko się zwróci, gdyż rachunki za ogrzewanie będą mniejsze.