Jaki kominek wybrać?

Podczas budowy i urządzania domu podejmowanie decyzji to czynność, z którą mierzymy się równie często jak z oddychaniem. Dobrze jednak będzie, jeżeli nie będziemy jej wykonywali równie odruchowo.

Kominki z płaszczem wodnym – gwarancja wysokiej wydajności

kominki z płaszczem wodnymNie chcemy przecież potem żałować, albo dokonywać korekt, czy napraw, bo wcześniej nie chciało nam się pochylić nad jedną czy drugą kwestią i poświęcić więcej czasu na analizowanie argumentów za i przeciw. Jeżeli planujesz w swoim salonie umieścić kominek, warto również przygotować się merytorycznie do podjęcia właściwego wyboru. Kominki nowoczesne charakteryzują się szeregiem cech predysponujących, bądź skreślających je z listy, w zależności od twoich oczekiwań. Pomińmy w tym wypadku kwestie estetyczne i skupmy się na technikaliach. Jeżeli chcesz naprawdę często korzystać z kominka, czyli zmienić go z ozdoby w praktyczne źródło ciepła, powinny cię zainteresować kominki z wkładem kominkowym. Zwłaszcza najlepsze kominki z płaszczem wodnym, połączone z instalacją grzewczą osiągają naprawdę świetną wydajność w tym zakresie. Jeżeli planujesz użytkować kominek bardziej jako stojak na zdjęcia i element wystroju, powinien zainteresować cię kominek z paleniskiem otwartym – i tak będziesz w nim palić tylko sporadycznie. Takie kominki wyposażone są w szyber, który można zamknąć w razie wystąpienia wstecznego ciągu kominkowego.

 

Dodatkowo możemy nawet w późniejszym okresie przekształcić taki kominek w zamknięty, przez wmontowanie do niego kasety kominkowej – podniesie to jego wydajność grzewczą. Jak widzisz, wybór kominka warunkować będzie przede wszystkim to z jaką intensywnością zamierzasz ich używać.