Jaki kierunek na wakacje? Może Mazury

 

Zastanawiacie się nad kierunkiem wakacyjnego wyjazdu? To dylemat, który pojawia się każdego roku u wielu osób. Sporo miejsc w końcu udało się już zobaczyć, a plaże w niektórych częściach wybrzeża zna się jak własną kieszeń. Może więc coś innego?

Nie znudzisz się podczas urlopu w Mikołajkach

urlop w mikołajkachMiejscem, w którym znajdziecie zarówno atrakcje turystyczne, jak i wodę oraz możliwości aktywnego spędzenia czasu, z pewnością są Mazury. Ze swoją żeglarską stolicą, czyli Mikołajkami na czele. Oczywiście urlop w mikołajkach wcale nie musi oznaczać wakacji na łodzi, aczkolwiek trzeba przyznać, że udogodnień dla żeglarzy jest na miejscu naprawdę sporo. Zresztą, możliwość ruszenia w rejs może być świetną przygodą także dla osób, które dopiero chcą spróbować swoich sił na jachcie. Nie ma się co dziwić, iż w sezonie w Mikołajkach działa wioska żeglarska, a wieczorami w wielu miejscach rozbrzmiewają szanty. Zresztą, na miejscu bez kłopotu znajdzie się sprzęt dla żeglarzy, a w razie kłopotów jest nawet serwis. Wyprawa po okolicznych jeziorach może się stać znakomitym sposobem na spędzenie urlopu. Poza tym w Mikołajkach można wypożyczyć kajaki albo rowery. Wyprawa po okolicznych szlakach na pewno się spodoba. Będzie okazja do obcowania z przyrodą oraz podziwiania wspaniałych widoków, a także do aktywności, więc jeśli ktoś prowadzi zdrowy tryb życia, to Mikołajki na pewno się sprawdzą. Rodzinny wyjazd także będzie dobrym pomysłem. Nocleg w obiekcie z ogrodem, najlepiej blisko brzegu jeziora, to idealna miejscówka. Dzieciaki znajdą zajęcie w piaskowanicy albo na huśtawce, a rodzice będą się delektować daniami z grilla oraz widokami.

Wyjazd do Mikołajek sprawi, że na pewno nie będziecie się nudzić. Atrakcje związane z wodą, ale nie tylko, mnóstwo atrakcji turystycznych, odpoczynek na łonie natury. To tylko część możliwości spędzania czasu na Mazurach.