Jaką obrożę dla psa wybrać?

Odpowiednia obroża stanowi jeden z głównych elementów psiego wyposażenia. Dzięki niej możemy kontrolować naszego pupila podczas spacerów, co jest gwarancją bezpieczeństwa i udanego wyjścia. Dostępna na rynku bogata oferta obroży wcale nie ułatwia nam właściwego wyboru. Czym warto się kierować przy zakupie odpowiedniej obroży?

Kryteria wyboru obroży dla psa

obroża skórzanaPrzy wyborze obroży dla naszego zwierzaka należy kierować się kilkoma czynnikami, które mogą decydować o jej przydatności. Najważniejsze jest to, aby obroża pasowała zarówno pod względem długości, jak i szerokości. Przyjmuje się, że odpowiedni produkt dla psa to taki, który będzie powodował uciskania szyi. Obroża nie może być również zbyt luźna, ponieważ może to doprowadzić do sytuacji, w której nasz czworonożny przyjaciel zdejmie ją przez głowę podczas spaceru. Zbyt wąski rozmiar obroży decyduje o jej uciskaniu na szyję, która może nieść skutki w postaci podduszania. Jeżeli natomiast zakupimy produkt, który okaże się za szeroki, to będzie on krępować ruchy zwierzaka i sprawiać, że wszelkie ruchy będą skrępowane. Innym, bardzo ważnym kryterium, jest materiał wykonania. Zakłada się, że obroża powinna być wytrzymała na tyle, aby chroniła przed zerwaniem się smyczy. Jednym z najlepszych rodzajów tego akcesorium jest obroża skórzana. Wykonanie z takiego materiału czyni ją solidną i odporną na wszelkie uszkodzenia. Jej zaletą jest miękkość, dzięki której noszenie jej nie będzie wywoływać dyskomfortu u czworonoga. Obroże skórzane dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych z dodatkiem ciekawych wzorów, co pozwala na dobranie produktu pasującego do psiej sierści. Obroże wykonane z tego materiału są odporne na działanie czynników atmosferycznych i zamoczenie w wodzie, a ich czyszczenie nie sprawia większego problemu.

Decyzja o zakupie obroży dla psa powinna być dobrze przemyślana. Warto mieć na względzie to, aby produkt ten wykonany był z najwyższej jakości materiałów, co pozwoli na korzystanie z niej przez długie lata bez większych zniszczeń. Możliwość wyboru wzorów i kolorów pozwala nam na dobranie obroży pasującej do naszego psiaka.