Jaką karmę podawać psu?

Zanim zdecydujemy się na wzięcie psa do domu powinniśmy najpierw poczytać o tym w jaki sposób należy żywić naszego pupila. Wiele osób wciąż popełnia ten sam błąd podając psu tanie i małowartościowe karmy, które mogą mieć zły wpływ na stan zdrowia naszego psiaka. Czym zatem powinno się karmić psa?

Najlepsze, pożywne karmy dla psów

barf karmaWiele osób wciąż wychodzi z założenia, że psu można dawać resztki z obiadu lub po prostu karmić go najtańszymi karmami z supermarketu. Tymczasem takim zachowaniem możemy naprawdę mocno zaszkodzić naszemu psu nie wspominając już o tym, że podawanie psiakowi tego, czego nie dojadło się po obiedzie może mieć skutki wręcz tragiczne. Czym zatem karmić psa? Warto na początku przypomnieć, że potomkami psów są wilki, a jak wszyscy wiemy te żywią się głównie surowym mięsem i choć psy są udomowione od wielu lat i już nie przypominają zbytnio typowych wilków, tak ich układ pokarmowy wciąż działa tak samo. Oznacza to, że najlepszą dietą dla psa jest ta składającą się głównie z mięsa potocznie nazywająca się barf karma tego typu jest również do kupienia w dobrych sklepach zoologicznych oraz w internecie. Może dla nas stanowić dopełnienie posiłku psa, lub zamiennik, kiedy na przykład nie mamy czasu przygotować psu posiłku. Karmy barf są zazwyczaj karmami pozbawionymi składników zbożowych, lecz za to bogate w mięso. Oznacza to, że są bardziej pożywne dla psa, więc pupil potrzebuje zjeść mniej takiej karmy w porównaniu do zwykłych karm sklepowych w których to właśnie produkty zbożowe przeważają w składzie.

Karmienie psa w odpowiedni sposób jest niezwykle ważnym aspektem ponieważ dieta, podobnie jak w przypadku człowieka wpływa mocno nie tylko za zdrowie fizyczne psa, ale także psychiczne. Dobrze dobrana dieta stanowi zatem rzecz priorytetową, jeśli chcemy aby nasz pies był szczęśliwy i mógł cieszyć się także doskonałym zdrowiem.