Jak znaleźć dobry zespół weselny

Planując swoje wesele jedną z pierwszych rzeczy, jaka mnie spotkała, była decyzja o wyborze kapeli weselnej. Pierwsze, co zrobiłem, to sprawdziłem oferty w Internecie. Mało który zespół zamieszcza cenę za występ. I nie bez powodów. Bywają one bowiem bardzo wysokie.

Jak wybrałem zespół weselny

zespół na wesele z kujawsko-pomorskiegoKiedy wybrałem kilka zespołów, które mnie najbardziej przekonały, zacząłem wysyłać maile. Część z nich od razu odpadła, bo miały terminy zajęte z ponad rocznym wyprzedzeniem. Trzeba zatem się śpieszyć, chyba że planujemy zrobić wesele w piątek, wtedy mamy nieco większy wybór. Jeśli będziemy zwlekać, to wybór dostępnych zespołów znacznie się zmniejszy i prawdopodobnie zostaną tylko te najgorsze. W każdym razie, gdy już dostałem odpowiedź na maile, przekonałem się z jakimi kwotami przyjdzie mi się zmierzyć. Za 10 godzin grania trzyosobowe i czteroosobowe zespoły biorą od 3 do 6 tys. złotych. Takie są ceny. Ja wybrałem zespół na wesele z kujawsko-pomorskiego, bo mieszkam w Bydgoszczy. Można jednak często wybrać skład zespołu, dlatego jeśli nie zależy nam np. na saksofonie, to zapłacimy z tysiąc złotych mniej. Wynajęcie DJ-a z osobą prowadzącą jest nieco tańsze (zwykle 2 – 3 tys. złotych). Weźmy pod uwagę czy nasz zespół jest pijący. Osobiście nie przepadam za zespołami weselnymi, które piją alkohol na zabawie. Dwa kieliszki na osobę jeszcze zrozumiem, ale większe ilości już pachną nieprofesjonalizmem. Poza tym dobry zespół muzyczny powinien nie tylko dobrze grać, ale mieć też wodzireja, który rozkręci nasze wesele i zapewni ciekawe zabawy.

Byłem już na wielu weselach i muszę przyznać, że jakość ekipy grającej jest jednym z najważniejszych elementów udanej zabawy. Najwięcej zależy i tak od podejścia gości, czy w ogóle chcą się bawić. Jednak sama jakość zabawy zależy w dużej mierze, jak gra wynajęty przez nas zespół i jakie są jego zdolności w rozkręcaniu imprezy.