Jak przygotować się do uprawiania jeździectwa?

Każdy kto kocha konie, z pewnością polubi również jeździectwo. Sport ten staje się coraz bardziej popularny w ostatnich latach. Popularność zyskuję również w Polsce, gdzie co roku możemy spotkać wiele miłośników tej konkretnej dyscypliny sportowej na organizowanych zawodach. Decydując się na rozpoczęcie swojej przygody z jeździectwem, musimy się do tego odpowiednie przygotować. Co przyda się nam w pierwszej kolejności?

Mocne popręgi skórzane do jazdy konnej

popręg skórzanyRozpoczęcie swojej przygody z jeździectwem najlepiej zacząć od wybrania się na okoliczną stadninę koni. W takim miejscu możemy osobiście zobaczyć galopujących zawodowców oraz sprawdzić jak czujemy się w otoczeniu tych zwierząt. Niektóre osoby mogą na początkowym etapie czuć się trochę niepewnie, jednak z czasem lęk jest jak najbardziej do zwalczenia. Jeśli już oswoimy się z tym zwierzętami, powinniśmy rozważyć posiadanie własnego sprzętu jeździeckiego. W pierwszej kolejności będzie to solidne siodło oraz specjalny popręg skórzany. Tym do czego służy siodło z pewnością każdy już wie, jednak w przypadku popręgu skórzanego temat może być mniej znany. Zadaniem popręgu jest utrzymanie siodła na grzbiecie konia. Mocuje się go pod brzuchem naszego wierzchowca i podpina do siodła. Następnie musimy dokładnie dopasować taki pas do tego, by jednocześnie mocno trzymał nasze siodła, ale również nie uciskał zbyt mocno naszego konia pod brzuchem. Popręgi są wykonane z solidnego materiału, który cechuje się długą trwałością.

Najlepszym i najbardziej popularnym materiałem jest naturalna skóra. Wybierając taki element naszego wyposażenia, powinniśmy dokładnie zwrócić uwagę na znajdującą się w naszym popręgu regulację oraz jakość takiego materiały. Jest to niezbędne dla komfortu naszego wierzchowca.