Jak prawidłowo zabezpieczyć swoją firmę?

 

Wiele firm prywatnych i podmiotów publicznych w celu zwiększenia sobie poziomu bezpieczeństwa postanawia zamontować monitoring wizyjny. Jest to idealna narzędzie do pracy, które pozwala na monitorowanie danego miejsca cały czas.

Monitoring wizyjny – do czego służy?

telewizja przemysłowaNajczęściej deklarowany cel instalacji monitoringu wizyjnego to chęć poprawy poziomu bezpieczeństwa na danym terenie. Jest to system, który pozwala na śledzenie z odległości zdarzeń rejestrowanych w jednym miejscu przez wiele kamer przemysłowych jednocześnie. Podstawowym składnikiem telewizja przemysłowa to kamera przemysłowa, serwer wideo, rejestrator wideo (analogowy lub cyfrowy), centrum monitoringu oraz klawiatura sterująca. Ważne jest by wybierając taki sprzęt był on ze sobą odpowiednio zgrany. Szeroko stosowana jest min. w obiektach handlowych, hipermarketach, bankomatach, kasynach gry, ulice miast i ich place, przejazdy kolejowe, perony itd.. Taki system może bez problemu pracować z innymi systemami w tym systemami bezpieczeństwa. To pozwala w razie zagrożenia lub niebezpieczeństwa na powiadomienie odpowiednich służb lub personelu budynku. System ten również współpracuje z systemem przeciwpożarowym oraz z system kontroli dostępu do danych miejsc. Osoby pracujące przed tym monitoringiem zanim zostaną dopuszczone do tego stanowiska pracy muszą zostać wcześniej przeszkolone by prawidłowo móc prawidłowo użytkować ten sprzęt. Bardzo często stosowane są przez służby publiczne – w tym policję, straż pożarną oraz przez firmy ochroniarskie.

Głównym zadaniem monitoringu wizyjnego jest zapewnienie bezpieczeństwa osób i mienia. Liczba i rodzajów systemu jest bardzo duża. Ważne jest by taki system by ze sobą kontatybylny, bo bez tego nie da się osiągnąć zamierzonego celu.