Innowacyjne sauny ze światłem podczerwonym

Oprócz sauny parowej i fińskiej nowością na rynku są sauny infrared czyli po polsku sauny na podczerwień. Takie sauny powstały z myślą o osobach, które nie mogły do tej pory korzystać z sauny parowej ani fińskiej ze względu na przeciwwskazania zdrowotne. Kabiny infrared mają szczególnie szerokie zastosowanie w dziedzinie rehabilitacji.

Jak działa sauna na podczerwień?

sauna na podczerwień w niskiej ceniePrzede wszystkim w tym rodzaju sauny nie używa się piecy do zwiększania temperatury. Tutaj ciepło wywodzi się właśnie z promieni podczerwonych. Temperatura uzyskana w ten sposób to około 40 stopni Celsjusza więc o wiele mniej niż na przykład w saunach parowych. Dzięki temu przebywanie w kabinie jest bezpieczne nawet dla osób starszych i dla osób z problemami krążeniowymi. Oprócz tego światło pozwala leczyć bóle mięśni i stawów, przyśpiesza przemianę materii, poprawia kondycję skóry, a nawet pomaga w walce z cellulitem. Zabieg w takiej saunie trwa około pół godziny. Oprócz działania fizycznego sauna pomaga również przy dolegliwościach psychicznych człowieka. Zabieg niweluje uczucie stresu, zmęczenia czy złego samopoczucia. Co ciekawe zabiegi w saunie z podczerwienią zalecane są osobom chorującym na depresję i apatię. Sauna na podczerwień w niskiej cenie jest dostępna już od około dwóch tysięcy złotych w zależności do jej wielkości. Jest więc dwukrotnie tańsza niż sauna parowa czy fińska, a w dodatku jest o wiele łatwiejsza i tańsza w eksploatacji. Jedyne czego wymaga to podłączenia do prądu.

Kabina ze światłem podczerwonym nie wymaga żadnego dodatkowe wyposażenia ani specjalnych zasad korzystania z niej tak jak w przypadku sauny fińskiej. Kabiny infrared są więc również najbezpieczniejsze w użytkowaniu. Nawet osoba niedoświadczona może bezpiecznie korzystać z tego rodzaju kabin.