Ile można zaoszczędzić jeżdżąc na autogazie

 

Każdy kierowca choć raz myślał o tym, że jego samochód mógłby spalać nieco mniej paliwa. Nie ma tu większego znaczenia, czy jeździmy dieslem, czy benzyną – koszty nigdy nie są małe. W przypadku benzyny jednak jest jeden zabieg, który pozwoli na mocne obniżenie kosztów użytkowania auta.

Opłacalność autogazu w Polsce

autogaz RzeszówMowa tutaj oczywiście o zamontowaniu gazu. Jest to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możemy zrobić w kwestii oszczędności do naszego samochodu. Dobrze wyregulowana instalacja gazowa sprawi, że samochód będzie potrzebował na przejechanie stu kilometrów tej samej ilości gazu, co benzyny. W czym tkwi zatem oszczędność? Gaz jest około dwa razy tańszy od benzyny. Łatwo policzyć więc, jak bardzo może okazać się to dla nas opłacalne. Jeśli miesięcznie wydajemy na benzynę dwieście złotych, to od momentu zainstalowania autogazu zaczniemy miesięcznie wydawać na ten sam cel już tylko sto złotych. Po roku da nam to oszczędność w kwocie tysiąca dwustu złotych. Jest to jednak wariant dla osób, które niewiele korzystają z samochodu. Gdy ktoś dojeżdża do innego miasta do pracy albo używa auta do wykonywania obowiązków służbowych, jest ogromna szansa, że gaz zwróci się w mniej niż pół roku. Nie znam cen w innych miastach, ale gdy tematem naszego zainteresowania jest autogaz Rzeszów ma naprawdę ciekawą ofertę. Tego rodzaju przeróbkę można załatwić bardzo tanio, bez straty na jakości, i przez długi czas cieszyć się jazdą za połowę ceny. W obecnych czasach niemal grzechem jest jeździć na benzynie, gdy gaz osiąga tak niskie ceny.

Osobiście zawsze preferowałem jazdę ekonomiczną, dlatego byłem pierwszą osobą w rodzinie, która zdecydowała się na autogaz. Po czasie jednak wszyscy członkowie rodziny poszli w moje ślady. Zrozumieli, że ta inwestycja zwraca się bardzo szybko, a każdemu zależy na dodatkowych pieniądzach w kieszeni.