Funkcjonalny projekt kuchni w starej kamienicy

Ci, którzy całe życie mieszali w starej, zabytkowej kamienicy bardzo często nie wyobrażają sobie życia w ciasnym bloku. Chodzi o to, że mieszkania w kamienicy są o wiele bardziej przestronne, mają swój wyjątkowy urok. Dlatego nie ma się czemu dziwić tym osobom. Jednak powstaje zawsze problem z tym w jaki sposób urządzić te pomieszczenia, aby były jednocześnie nowoczesne ale i nie straciły ducha. 

Projekt kuchni od A do Z dla każdego 

projektanci kuchni krakówWielu architektów decyduje się na to, aby przede wszystkim nie zakrywać czerwonej cegły. To ona nadaje ogromny i wspaniały charakter całego pomieszczenia. Oczywiście decydując się na kuchnie z cegłą trzeba mieć ją w ścianie, lub zdecydować się na to, aby taką cegłę zamontować. Wiadomo, że teraz w modzie są jasne kuchnie. Najczęściej możemy spotkać kuchnie w kolorze białym. To ten kolor jest teraz przewodni. Przeważnie są to meble błyszczące. Jak sami mówią znani projektanci kuchni kraków to miasto, gdzie najwięcej osób decyduje się na to, aby zamontować białe meble kuchenne, ale i jasne blaty. Kiedyś kuchnie robiło się na zasadzie kontrastu. Coś mogło być jaśniejsze, ale coś musiało być ciemniejsze. Teraz za taki element kontrastowy uznawana jest cegła. Trzeba też odpowiednio zadbać nie tylko o ściany i meble, ale także elementy kuchenne – ekspres, robot czy toster. Warto pomyśleć także o stole i krzesłach, a także ewentualnie o bieżnikach, które dodadzą pomieszczeniu charakteru. 

To niezwykle ważne, aby wszystko było dopasowane. Jednak my nie musimy się o to martwić – wszystkim zajmują się projektanci. Urządzając projekt naszej kuchni wszystkie dodatki dobierane są przez projektanta mogą zostać od razu przez niego wykupione – on doskonale wie w jakim sklepie co się znajduje, a dodatkowo można liczyć na rabaty.