Food truckowy biznes w Toruniu

Prowadzenie małej knajpki jest bardzo wymagającym zadaniem, ponieważ na dobrą sprawę cały czas trzeba walczyć o klienta ale również reklamę, co w dzisiejszym świecie nie jest wcale takie łatwe. Bardzo długo zastanawiałem się w jaki sposób mój biznes może nabrać wiatru w żagle i wtedy wpadłem na genialny pomysł.

Food truck uratował moje marzenie o gastronomii 

food truck toruńJako, że takie siedzenie w jednym miejscu było dla mnie naprawdę sporym obciążeniem – również finansowym bo koszta w lokalu cały czas rosły postanowiłem, że pomyślę o metodzie o wiele bardziej innowacyjnej i mało spotykanej w naszym kraju, chociaż bardzo popularnej za granicą. Chodzi naturalnie o prowadzenie food trucka. Małe autko, w którego przyczepie znajdować się będzie kuchnia i wszelkie inne niezbędne sprzęty do gotowania to było to czego szukałem. Postanowiłem odstąpić lokal i swoje oszczędności ulokować w innym miejscu. Chciałem mieć mały pojazd pod nazwą food truck toruń i karmić zarówno mieszkańców jak i turystów. Zaletą takiego rozwiązania był fakt, że zawsze mogłem zmienić miejsce w którym sprzedawałem swoje jedzenie. Jeśli w jednym miejscu nie byłoby już chętnych mogłem odjechać w inny rejon miasta. Stwierdziłem, że świetnym miejscem będą okolice szkół ale również biur. Ludzie często biorą ze sobą kanapki, jednak ciepłe jedzenie to zawsze lepiej smakuje. Jak pomyślałem tak zrobiłem i od razu zacząłem szukać odpowiedniego pojazdu i przy okazji załatwiać wszelkie stosowne dokumenty aby móc rozwinąć wreszcie w pełni skrzydła. 

Na całe szczęście cały proces załatwiania spraw w urzędzie przebiegł prawidłowo, dodatkowo powiedziano mi iż moje zmiany lokalizacji wcale nie będą problematyczne. W sezonie mam jednak starać się być w okolicy obleganych przez turystów miejscach.