Elewacje z kamienia

Kamień jest materiałem coraz częściej używanym w budownictwie. Może pełni on inną funkcję, niż kilkadziesiąt lat temu, ale wrócił on w łaski budowlańców. W dzisiejszych czasach kamień wykorzystywany jest przede wszystkim w formie ozdoby. Z kamienia wykonywane są nie tylko murki ogrodzeniowe, chodniki, ale także elewacje.

Zalety kamieni elewacyjnych

kamień elewacyjny steguZwykły tynk strukturalny jest tak popularny, że aż nudny. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi szuka innych rozwiązań. Obecnie popularne stają się elewacje wyłożone kamieniem. Nie zawsze cała elewacja jest z kamienia, czasami kamieniem wyłożony jest tylko fragment, co nie zmienia faktu, że taka elewacja wygląda naprawdę dobrze. Oczywiście nikt nikomu nie każe wykładać kamieniem w naturalnej formie, możemy wykorzystać płytki kamienne. Kamień elewacyjny stegu zasługuje na szczególną uwagę. Wspomniany kamień elewacyjny należy do jednych z wytrzymalszych płytek kamiennych, które nadają się do stosowania zarówno na elewację zewnętrzną, jak i wewnątrz domu, jako ozdoba. Płytki kamienne dostępne są w różnych kolorach, dzięki temu łatwo znaleźć coś co trafi w nasz gust. Kamień elewacyjny przyklejamy na kleju montażowym. Jeśli użyjemy odpowiedniego kleju, to nie musimy się obawiać tego, że się one nam odkleją. Położenie takich płytek na elewację nie jest trudne. Jeśli mamy podstawowe pojęcie o układaniu płytek, to i z takimi sobie poradzimy bez najmniejszych problemów. Grunt to użyć dobrego kleju.

Jak już wcześniej wspominałem, kamień tego typu dostępny jest w różnych barwach. Zakupu takiego kamienia możemy dokonać w każdym stacjonarnym sklepie z branży budowlanej. Jedna taka płytka jest wymiarów sześćdziesiąt na sześćdziesiąt centymetrów. Oczywiście możemy je docinać na interesujący nas wymiar.