Efekty po użyciu derma rollera

 

Derma roller stał się niezwykle popularnym urządzeniem w wielu gabinetach kosmetycznych. Co ciekawe z jego funkcji możemy korzystać nawet w warunkach domowych. Jest to rodzaj rolki z uchwytem oraz wymienną obrotową głowicą na której znajdują się igły. Sam proces zabiegu polega bowiem właśnie na nakłuwaniu skóry.

Derma roller – czym właściwie jest?

dobry dermarollerWydawać by się mogło, że nakłuwanie skóry działa niekorzystnie na jej stan. Paradoksalnie te mikro nakłucia pobudzają nasza skórę do regeneracji. Tak naprawdę igły stosowane w urządzeniu są niewielkie, nie są zatem w stanie wykonać jakiejkolwiek krzywdy naszej skórze. Miejscowy stan zapalny powstały podczas zabiegu uruchamia szereg reakcji naprawczych, w tym między innymi wzmożoną produkcję kolagenu oraz elastyny. Jak wiemy są one podstawowymi białkami odpowiedzialnymi za sprężystość oraz elastyczność naszej skóry. Jeśli wybierzemy dobry dermaroller wcale nie musimy umawiać się na zabieg u kosmetyczki. Możemy bowiem przeprowadzić go w warunkach domowych. Pamiętajmy jednak, że samo urządzenie nie jest jedynym wymagany elementem potrzebnym to prawidłowego przeprowadzenia zabiegu. Potrzebujemy także odpowiednich kosmetyków stymulujące regenerację komórek oraz wpływających korzystnie na kondycję naszej skóry. Będą to zatem substancje takie jak peptydy, kompleksy liposomowe, żel hialuronowy, elastyna, witamina C, witamina A, skwalan, a także kwas liponowy. Wszystkie te substancje dzięki wykonanemu zabiegowi bez najmniejszych problemów poprzez powstałe mikro kanaliki przedostaną się w głąb naszej skóry.

Przeprowadzone zabiegi z użyciem derma rollera przynoszą ogromne efekty. Wśród nich wymienić możemy zredukowanie niedoskonałości, rozstępów, przebarwień oraz blizn potrądzikowych. Ponadto sam proces starzenia zostanie zminimalizowany, a drobne zmarszczki skutecznie wygładzone.