Dozownik mydła w piance

Ostatnio zaczęło pojawiać się coraz więcej dozowników, które aplikują mydło w formie lekkiej, białej pianki. Czym różni się ono od typowego, żelowego mydła? Pod względem chemicznym niczym – jest to nadal ta sama substancja czyszcząca, tylko w innej formie. Tu rodzi się pytanie – czy jej popularność jest zasłużona, czy jest ona jednak zwykłą, przelotną modą?

Czym charakteryzuje się mydło w piance?

automatyczny dozownik mydłaAby w ogóle zacząć korzystać z tego cudu, trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni automatyczny dozownik mydła. Na nim polega cała różnica – przed włożeniem do dozownika mydło jest w swojej zwykłej, płynnej formie. Pianka ta jest wyraźnie delikatniejsza i bardziej kremowa niż zwykły żel, dzięki czemu jest przyjemniejsza w użyciu. Większość wkładów do tych dozowników pachnie też dużo ładniej od zwykłego mydła, co sprawia, że jest ono atrakcyjniejsze dla korzystających. Jego forma jest też naturalną oszczędnością – odrobina pianki równa się raptem parę kropli mydła, przez co używa się go automatycznie mniej. Sprawia to, że jest atrakcyjnym wyborem w miejscach typu galerie handlowe lub kluby, gdzie wytracane są jego duże ilości. Jedynym minusem byłaby cena – dobry dozownik mydła kosztuję, a nie każdy inwestor jest gotów poświęcić wystarczająco pieniędzy by polepszyć jakość wizyty klienta. Trzeba też zaopatrywać się w odpowiednio dostosowane wkłady, które na pierwszy rzut oka wydają się mniej opłacalne, lecz przez mniejsze zużycie różnica szybko się zwraca.

Więc czy mydło w piance jest przelotną modą, czy przyszłością tego tematu? Odpowiedź nie powinna być trudna – ergonomiczność i oszczędność jaką jest to mydło mówi za siebie. Inwestorzy którzy mogą pozwolić sobie na taki zakup nie powinni się nad nim zastanawiać – poprawi to nie tylko ich wydatki na środki czystości, ale i zadowolenie klienta.