Dobrej jakości maty ogrodnicze

Mała sadzonka obojętnie jakiego krzewu ozdobnego kosztuje zaledwie kilka złotych, ale w momencie, gdy te sadzonki podrosną, to ich cena wzrasta kilkukrotnie. Dzieje się tak ponieważ takie małe sadzonki potrzebują specjalnych warunków, aby urosnąć do rozmiarów, które umożliwią im przetrwanie w standardowych warunkach.

Czym są maty szkółkarskie?

mata szkółkarskaZałożenie szkółki z krzewami ozdobnymi nie jest trudne. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad. Po pierwsze sadzonki krzewów ozdobnych w pierwszej fazie wzrostu są bardzo delikatne, więc najlepiej zasadzić je w donicach. Po kilku tygodniach, gdy nastąpi wzrost sadzonek z kilku na kilkanaście centymetrów, to powinniśmy przesadzić je do gleby. Sadzonki w tym momencie nadal są delikatne, ale już na tyle duże, że poradzą sobie w nieco mniej sprzyjających warunkach. Musimy zadbać o to, aby w pobliżu naszych krzewów nie było trawy, ani innych chwastów, ponieważ to zahamuje wzrost naszych sadzonek. Najlepszym sposobem na pozbycie się wszystkich innych roślin z okolicy naszych krzewów jest rozłożenie maty maty szkółkarskiej. Mata szkółkarska to specjalna mata, która odcina dostęp powietrza i słońca do trawy, przez co bardzo skutecznie hamuje jej wzrost, co umożliwia bezproblemowy wzrost naszej szkółce krzewów ozdobnych. Taka mata wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, dlatego jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

Wyżej opisane maty kupujemy na tak zwane metry bieżące. Za jeden metr bieżący takiej maty zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych. Nie jest to duży wydatek, a dzięki takiej inwestycji możemy być spokojny o swoje roślinki. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie pozwalające całkowicie wyeliminować niechciane chwasty i trawy.