Dobra księgowa w firmie

W małych firmach właściciele biorą na swoje barki wszystkie, albo większość obowiązków, ponieważ chcą zaoszczędzić na kosztach. W dużych firmach, zatrudniających ponad dziesięciu pracowników, konieczne jest korzystanie w usług innych firm.

Gdzie znaleźć dobrą księgową?

księgowa tarnowskie góryPrzedsiębiorcy najczęściej swoją księgowość powierzają osobie trzeciej, czyli zatrudniają w firmie księgową, albo nawiązują współpracę z biurem rachunkowym. Są to sprawy, które wymagają posiadania specjalistycznej wiedzy i bieżącego śledzenia przepisów i ustaw, dlatego lepiej mieć kogoś sprawdzonego od rozliczania działalności. Jeżeli siedziba naszej firmy mieści się w województwie śląskim i interesuje nas dobra księgowa Tarnowskie Góry są miastem, w którym na pewno ją znajdziemy. Poszukując idealnego kandydata na to stanowisko, musimy jasno sprecyzować nasze wymagania, które taka osoba musi spełnić. Z pewnością księgowa musi być dokładna w wyliczeniach i terminowa w kwestii prowadzenia rozliczeń. W rachunkowości ważne są daty rozliczenia podatku od towarów i usług, podatku dochodowego, czy ostateczne terminy zapłaty ubezpieczeń społecznych. Księgową najlepiej szukać w internecie, czyli na licznych portalach z ogłoszeniami o pracę pozostawić informację o poszukiwaniach. Z pewnością zgłosi się sporo kandydatów, ale niewielu będzie naprawdę dobrych w swoim zawodzie. Trzeba zwracać uwagę na przebyte doświadczenie i prosić o referencje jeżeli chcemy mieć pewność, że zatrudniamy właściwą osobę z odpowiednimi kwalifikacjami.

W Tarnowskich Górach większość księgowych pracuje w biurach rachunkowych, gdyż firmy częściej korzystają z usług biur. Jednak duże firmy i spółki, wolą mieć własną księgową, która zajmuje się wyłącznie ich sprawami i poświęca im 100% czasu pracy.