Dlaczego właśnie werniks?

Jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z decoupagem, to na pewno nie chcemy wydawać fortuny na potrzebne do tego zajęcia bibeloty. Jest to oczywiste, bo ta rozrywka może nam się na przykład nie spodobać lub po pewnym czasie znudzić. Chociaż, biorąc pod uwagę mój przypadek, trudno mi to sobie wyobrazić, bo decoupage to świetna zabawa. Jak zatem oszczędzić trochę pieniędzy i znaleźć takie produkty?

Kilka słów o tanim lakierze do decoupage

tani lakier do decoupageSkupmy się zatem już na końcowej fazie zbierania potrzebnych akcesoriów. Jeżeli już przebrnęliśmy przez zakup serwetek, klejów, utwardzaczy i innych gadżetów, stworzyliśmy nasze dzieło, tak jak sobie to wymarzyliśmy, to nie pozostaje nam nic innego, jak kupić odpowiedni lakier i utrwalić naszą ciężką pracę. Jednocześnie lakier powoduje, że powierzchnia ozdabianego produktu zostaje wyrównana oraz wydobywa we właściwy sposób głębię naszego arcydzieła. Oczywiście, w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, możemy wybrać lakier matowy, który podkreśli wzory wykonane na naszym przedmiocie albo też błyszczący, uwydatniający głębię koloru. Zatem jeżeli miałabym polecić tani lakier do decoupage, to z pewnością byłby to werniks. Jego ceny za dwieście mililitrów płynu wahają się od około dwudziestu do mniej więcej czterdziestu złotych. Te dwieście mililitrów spokojnie powinno nam na trochę starczyć, więc nie kupujmy od razu dziesięciu butelek produktu. Przetestujmy też, czy akurat ten typ werniksu nam odpowiada i dobrze sprawdza się do realizacji zamierzonego celu.

Tani, co nie musi od razu oznaczać, że gorszej jakości. Jeżeli przejrzymy oferty różnych producentów, to znajdziemy z pewnością produkt dobrej jakości, a jednocześnie taki, na który nie trzeba wydawać fortuny. Z całą pewnością mogę jednak polecić werniks, bo to świetny typ lakieru.