Czy warto zakupić tablicę interaktywną?

W trakcie rozwoju metod nauczania w szkolnictwie, obserwuje się wzrost korzystania z najnowszych technologii. Coraz częściej w szkołach zamiast tradycyjnych, zielonych tablic, wykorzystywane są tablice interaktywne. Dzięki temu, że posiadają one specjalne oprogramowanie komputerowe, mają one więcej funkcji niż standardowe tablice.

Do czego mogą posłużyć tablice interaktywne?

tablica interaktywnaTakie tablice nie tylko mogą być wykorzystywane jak tablice suchościeralne, gdzie nauczyciel może umieszczać pomocne notatki, ale także jako olbrzymi tablet graficzny, mapa, powierzchnia kreślarska czy ekran filmowy. Wybierając najlepszą tablicę warto zwrócić uwagę na rozdzielczość obrazu, jej parametry, ilość zaprogramowanych w niej funkcji, czułość paneli dotykowych. Takie urządzenie wymaga odpowiedniego wdrożenia. Nauczyciel dopiero z czasem będzie w stanie skorzystać ze wszystkich funkcji, jakie oferuje tablica interaktywna. Dzięki niej będzie w stanie wykorzystywać na bieżąco materiały online, jak i przewijać tekst palcem lub wskaźnikiem, przybliżać punkty na mapie, wyświetlać filmy, wykonywać zrzuty ekranu czy nawet rejestrować dźwięk i obraz. Dobrze wykorzystana tablica zwiększy dynamiczność prowadzonych zajęć i zaciekawi uczniów. Obecne czasy to czasy królowania multimediów i generowanych przez nie obrazów. Dzięki takiej tablicy możliwe jest przeprowadzenie prezentacji i wyświetlania multum obrazów, służących nauce. Przy zakupie tablicy warto także wziąć pod uwagę to, ile pobiera ona dużo prądu.

Tablice interaktywne, to urządzenia, które wykorzystuje się obecnie w szkolnictwie. Mają one wiele funkcji i możliwości, a osoba prowadząca zajęcia wybiera spośród tych funkcji te, które są najbardziej przydatne podczas prowadzenia konkretnej lekcji, co przykuwa uwagę uczniów i pozwala bardziej zdynamizować zajęcia.