Czy warto prowadzić sklep z ławkami betonowymi

Gdy byłem młodszy nieraz zastanawiałem się nad tym, jaki biznes opłacałoby się prowadzić w moim kraju. Zawsze dochodziłem do wniosku, że najlepiej sprawdziłbym się jako sprzedawca, i czego bym nie sprzedawał – na pewno bym sobie poradził. Wkrótce miałem się przekonać, czy rzeczywiście mi się to uda.

Postanowiłem otworzyć sklep z ławkami betonowymi

ławki betonoweGeneralnie wiedziałem, że początek na pewno nie będzie łatwy. Liczyłem się z tym, że przez pierwsze miesiące mój sklep będzie przynosił straty. O dziwo okazało się być inaczej. Praktycznie w przeciągu pierwszego tygodnia ludzie już zaczęli wypytywać o ławki betonowe, w przeciągu kolejnego tygodnia miałem już pierwsze zamówienia. Przede wszystkim nie byłem nawet świadomy tego, że w momencie, w którym otworzyłem swój sklep, na rynku panował ogromny popyt na ławki betonowe. Nikt nie pomyślałby nawet, by sprzedawać coś takiego w naszym małym mieście. Okazało się, że zarówno osoby prywatne, jak i po prostu władze miasta potrzebowały tego typu ławek w bardzo dużych ilościach. Oczywiście nie wykorzystywałem tego, że byłem monopolistą – ceny, które ustaliłem były zgodne z tym, co spodziewałem się dostać za moje ławki. Gdzieś w głębi wiedziałem, że gdybym ustawił wyższe ceny to zarobiłbym znacznie więcej, ale postanowiłem być uczciwy względem ludzi, z którymi żyłem przez cały czas. Miałem zresztą taki obrót, że nawet przy standardowych cenach moje ławki betonowe generowały wystarczające zyski, bym mógł żyć tak jak chciałem. Dlatego wiem, że nie zrobiłem błędu gdy otwierałem ten sklep.

Mój ojciec zawsze zresztą mawiał – nieważne jaki biznes prowadzisz, jeśli prowadzisz go z głową, to na pewno wyjdziesz na swoje. Miał pełną rację. Będąc na swoim byłem szczęśliwszy niż kiedykolwiek, choć wiedziałem, że mój umysł musi pozostawać zawsze w dobrej formie.