Czy warto oszczędzać na materiałach budowlanych?

 

Budowa domu, to tak wielkie i odpowiedzialne przedsięwzięcie, że jedna osoba nie jest w stanie ogarnąć wszystkich jej aspektów. Potrzebnych jest kilku specjalistów, którzy dopilnują poszczególnych faz budowy. Jednak jak się okazuje, czasem na niektórych rzeczach można oszczędzać. I wcale potem nie płaci się za nie podwójnie.

Dobry wybór folii budowlanej podczas budowy domu

folia budowlanaPodczas budowy naszego domu, znaleźliśmy się z mężem w trudnej sytuacji finansowej. Ponieważ roboty trwały i budowlańcy byli już opłaceni, nie było możliwości przerwania prac. Zaczęliśmy więc kombinować, jak zmodyfikować projekt aby jak najbardziej ograniczyć koszta budowy. Wśród kilku modyfikacji na które się wtedy zdecydowaliśmy była wymiana rodzaju folii izolacyjnej z tej o grubości trzech dziesiątych milimetra na tańszą i cieńszą. Zadowoleni ze znacznych oszczędności podczas budowy po niedługim czasie wprowadziliśmy się do nowego domu. Po pierwszym sezonie okazało się, że folia budowlana, mająca chronić mury przed naciekaniem wody doskonale spełnia swoje funkcje i wcale nie przepuszcza wody. Nasze świeżo malowane, jeszcze nie do końca urządzone mieszkanie wciąż wygląda doskonale. Nasz murarz, którego polecili nam znajomi, wypowiedział się w tej sprawie. Powiedział, że ta cienka forlia którą zakupiliśmy przed rokiem podczas budowy to był dobry wybór i sprawdza się na naszej działce, bo dom nie wymaga silnej izolacji.

Aktualnie znowu nasze podwórko to plac budowy, zaczynamy dobudowę tarasu. W przyszłości też będę zwracać uwagę na jakość kupowanych przeze mnie rzeczy, ale już wiem, że tańsze wcale nie znaczy gorsze i też może dobrze się sprawdzać.