Co oferują drzwi przesuwne?

Budując dom nie zawsze jesteśmy w stanie zwracać uwagę na detale takie jak ilość miejsca bo móc swobodnie otwierać i zamykać drzwi. Powoduje to, iż dopiero na etapie wyposażania zbudowanego domu wiele osób zaskakuje sytuacja braku miejsca na klasyczne drzwi, w takiej sytuacji rozwiązaniem okazują się drzwi przesuwane umieszczone na specjalnych suwnicach, które zajmują o wiele mniej miejsca a dodatkowo poprawiają estetykę całej przestrzeni mieszkania.

Oszczędność miejsca czyli drzwi na rolkach

drzwi przesuwne drewnianeW przypadku gdy po wybudowaniu domu okazuje się, że nie zapewniliśmy odpowiedniej ilości wolnego miejsca aby swobodnie wstawić klasyczne skrzydło drzwiowe, dobrym rozwiązaniem okażą się drzwi przesuwne drewniane. Są one wyposażone w specjalne prowadnice umożliwiające ich lekkie odsunięcie. Jest to szczególnie wygodne w sytuacji kiedy chcemy zaoszczędzić dodatkową ilość miejsca na przykład w celu ustawienia dodatkowej szafy czy komody. Zaletą takich drzwi jest przede wszystkim ich niewielka waga powodująca, że przesuwają się bardzo lekko i prosto. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na rodzaj suwnic najlepiej jeśli będą to metalowe rolki posiadające system domykania, dzięki niemu nie będziemy musieli się martwić, że pomimo ich zamknięcia pozostanie niewielka szpara. Warto zaznaczyć, iż podczas montażu należy bardzo precyzyjnie trzymać się dołączonej do nich instrukcji, ponieważ różnica nawet kilku centymetrów może spowodować ich obwieszanie a nawet uszkodzenie systemu prowadzenia.

Jak zatem widać opisywany rodzaj drzwi jest idealnym rozwiązaniem gdy nie dysponujemy odpowiednią ilością wolnego miejsca, lub chcemy nadać wnętrzu nowoczesnego charakteru. Decydując się na takie rozwiązanie możemy być pewni, że zagwarantowaliśmy sobie dodatkowy komfort.