Ciekawe prezenty dla imieniny

Jest wiele okazji do dawania sobie prezentów, jednak nie każdy je wszystkie obchodzi. O ile urodziny każdy w jakiś sposób celebruje, to już imienin niekonieczne. Jeżeli nie znamy kogoś dobrze, to najczęściej nie wiemy kiedy mu składać życzenia, bo w kalendarzu każdy je ma kilka razy. 

Czego nie dajemy na imieniny? 

prezent na imieninyDla większości osób urodziny są ważniejszą okazją do świętowania niż imieniny. W zależności od kalendarza, w różne dni są imieniny tego samego imiennika, więc czasem ciężko trafić z odpowiednią datą jeżeli kogoś dobrze nie znamy. W imieniny najczęściej wręczamy sobie nawzajem bardziej symboliczne prezenty, lub jest to klasyczny alkohol, szczególnie jeżeli solenizant z tej okazji organizuje przyjęcie. Urodziny mogą być mniej, lub bardziej uroczyste, szczególnie jeżeli chodzi o pełne lata dwudzieste, trzydzieste, czy czterdzieste. W przypadku imienin, każde są jednakowe i obchodzi się je najczęściej jako pierwsze w kalendarzu po swoich urodzinach. Najlepszy prezent na imieniny wcale nie musi wiele kosztować, ponieważ wystarczy dobra butelka wina, wódki, czy innego trunku. Oczywiście przychodząc na przyjęcie imieninowe można przynieść jakieś pyszne ciasto, czy bukiet kwiatów, szczególnie jeżeli obchodzi je kobieta. Warto też zadbać o odpowiednie opakowanie prezentu, ponieważ nie wypada dawać komuś butelki z alkoholem w surowej formie. Możemy go samodzielnie zapakować, lub skorzystać z pomocy profesjonalnych punktów zajmujących się pakowaniem prezentów za niewielką opłatą. 

W dzisiejszych czasach bez problemu wszystkie pomysły na prezenty imieninowe zrealizujemy w internecie, gdyż tam będą najniższe ceny i największy wybór. W razie nietrafionego prezentu, zawsze można go zwrócić, lub tez wymienić na coś innego, bardziej dopasowanego.