Cichy napęd do bram przesuwnych

 

W skład zestawu do otwierania bramy wchodzi czujnik ruchu oraz ślimaki, które zapewniają ciche poruszanie się skrzydła bramowego. Warto wybierać taki zestaw, który gwarantuje cichą pracę konstrukcji. Dzięki temu, wracając wieczorem do domu lub wychodząc z samego rana, nie zbudzimy domowników i sąsiadów. Głośno chodzące bramy zastępowane są tymi z cichym napędem. 

Zestaw do automatycznego otwierania bramy

napęd do bram przesuwnychLekkie i szybkie otwieranie drzwi bramy wjazdowej to podstawa. Ciężko chodzące bramy są zmorą ich właścicieli. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest wymiana na cichy napęd. Dzięki specjalnym, ślimakowym prowadnicom, mechanizm uruchamiania się wyjątkowo lekko. Łagodne i ciche odgłosy nie zakłócają nocnego wypoczynku właścicieli i sąsiadów. Szybki i cichy napęd do bram przesuwnych zapewni komfortowe wjeżdżanie na posesję i bezszelestne opuszczanie działki. W takim praktycznym zestawie znajdziemy wszystkie elementy służące automatycznemu otwieraniu i zamykaniu: fotokomórkę, ogranicznik, blokadę i czujnik ruchu. Nowoczesne bramy wyposażone są także w wiele pożytecznych funkcji. Jedną z nich jest automatyczne zatrzymywanie się skrzydła, gdy napotka na opór lub przeszkodę. Ta funkcja zapobiega przypadkowemu przytrzaśnięciu auta lub zbyt szybkiemu zamknięciu. Napęd posiada prostą instrukcję montażu, dzięki czemu można go zainstalować samodzielnie, bez konieczności wynajmowania dodatkowej ekipy.

Napędy do bram przesuwnych można montować wówczas, gdy kupujemy nową bramę lub w momencie, gdy chcemy wymienić głośny napęd starszej generacji, na nowoczesny i cichy. To właśnie lekkie otwieranie i bezszelestne poruszanie się skrzydła bramowego powoduje, że jest to napęd nowszej generacji. Ceny zestawów są przystępne, tym bardziej, że można je samemu montować.