Bóle na płucach – chirurgia klatki piersiowej

Do mojego gabinetu przyszedł pacjent, który stracił nadzieję na to, że jeszcze będzie dobrze. Dlaczego? Od pewnego czasu miał silne bóle płuc. Niestety, lekarze z ośrodka zdrowia nie byli w stanie rozpoznać się na chorobie. Osłuchowo organy podobno były czyste. 

Diagnoza – chirurgia klatki piersiowej

bezpieczna chirurgia klatki piersiowej w BydgoszczyWidziałem nie raz takie przypadki. Jestem specjalistą w tej dziedzinie, więc wiedziałem jak mam pomóc pacjentowi. Poprosiłem go naturalnie o zdjęcie koszulki aby go zbadać. Na płucach było słychać drobne szmery, właściwie lekarza pierwszego kontaktu mogły one obejść. Ja jednak słyszałem to wyraźnie, więc zleciłem zdjęcie rentgenowskie oraz komplet badań. Praktyka lekarska podpowiadała mi, że może to być najgorsze. Jednak póki nie mam pewności nigdy nie straszę pacjenta nowotworami. Kiedy tylko przyszły do mnie wyniki rozpocząłem analizę zaprosiłem pacjenta do gabinetu. Powiedziałem mu, że bezpieczna chirurgia klatki piersiowej w Bydgoszczy to jedyne co możemy w tym momencie zrobić. Okazało się, że ma ropne zapalenie płuc – bardzo ciężkie do wyleczenia. Osoba chora musi całkowicie się poddać lekarzowi i w całości zastosować się do zaleceń, co z praktyki bywa ciężkie. Ja jednak trafiłem na bardzo zdeterminowany przypadek. Mężczyzna był gotowy na wszystko, byle tylko wyzdrowieć. Miał dosyć ciągłych bólów. Pokierowałem go dalej. Po pewnym czasie wyniki bardzo się poprawiły, jednak wciąż trzeba było stosować się do moich zaleceń. Płuca są bardzo ważne, więc nie można zaprzestać leczenia po drobnej poprawie.

Z doświadczenia wiem, że często jest trudno wyleczyć pacjenta, ponieważ niekiedy brakuje na to środków finansowych czy są bardo odległe terminy wizyt. Cieszę się jednak, że moje doświadczenie pomaga tylu ludziom żyć i zdrowieć.