Biura w Bydgoszczy

Jestem studentką administracji. Nie mogłam doczekać się praktyk, ponieważ to podczas nich można nauczyć się najwięcej. Teoria teorią, ale doświadczenie w postaci pobytu w miejscu, które jest zgodne z naszym kierunkiem nauki to najlepsza nauka.

Praktyki w biurze rachunkowym

bydgoskie biura rachunkoweStudenci na własną rękę muszą szukać miejsc, w których planują odbyć praktyki. Długo przeglądałam różne bydgoskie biura rachunkowe i zastanawiałam się, do jakiego się wybrać. Nie chciałam trafić do takiego miejsca, gdzie moja misja kończyłaby się na podawaniu kawy, czy też sprzątaniu całego obiektu. Musiałam się tam bowiem czegoś nauczyć. Idąc za radą koleżanki, aplikowałam w to samo miejsce, co ona. Tam podobno bardzo rzeczowo podchodzą, i dodatkowo uczą obsługi programów. To niezwykle przydatna umiejętność. Uczenie się jak pracować na takich programach zawsze się przydaje, i dobrze jest też móc wpisać w CV, że takie umiejętności obsługi posiadamy. Dobrze, zrobiłam, że posłuchałam się koleżanki, bo już za kilka dni odezwała się do mnie właścicielka biura i zaprosiła na praktyki. Musiałam zaopatrzyć się w białą koszulę, i biurowy strój, bo taki był dress code w biurze. Trzeba się zawsze ładnie prezentować, bo pracowniczy świadczą za biuro. Wtedy klienci biorą nas za profesjonalnych. Muszę przyznać, że podczas tego miesiąca z kawałkiem praktyk wiele się nauczyłam. Nawet bym się nie spodziewała. Nauka na studiach to nic w porównaniu do możliwości prawdziwej pracy w w biurze. Przy okazji mogłam sprawdzić siebie i zobaczyć, czy się tam nadaję.

Praktyki zleciały mi bardzo szybko. Poznałam wspaniałych ludzi, moja koordynatorka praktyk była ze mnie bardzo zadowolona. Dostałam najlepszą ocenę z możliwych (bo praktyki są oceniane, jak normalny przedmiot). Jestem teraz pewna, że to praca właśnie dla mnie.