Azjatycki trend w naszym ogrodzie

 

W ostatnich latach coraz modniejsze staje się wykorzystywanie w kulturze europejskiej motywów pochodzących z Dalekiego Wschodu. Inspiracje azjatyckie widoczne są w naszej garderobie, umeblowaniu pokoju, a często także w naszym wyglądzie zewnętrznym. Nie dziwi więc, ze również w naszym ogrodzie pojawia się coraz więcej pomysłów rodem z Azji.

Kilka słów o azjatyckich altanach ogrodowych

azjatyckie altany ogrodoweO praktycznym zastosowaniu altan ogrodowych prawdopodobnie nie trzeba nikogo zbytnio przekonywać. Jest to bowiem miejsce, dzięki któremu w sposób wygodny i bezpieczny możemy spędzić czas na świeżym powietrzu w otoczeniu naszego pięknego i zadbanego ogrodu. Jedną z propozycji altan, jakie możemy znaleźć na rynku, są azjatyckie altany ogrodowe. Azjatycka altana ogrodowa może składać się z dwóch przestrzeni, które zaspokoją w pełni potrzeby nasze i naszych ewentualnych gości, których będziemy chcieli przyjąć w naszym ogrodzie. Jedną z tych przestrzeni jest zadaszona altana, której konstrukcja jest bardzo prosta, a jednocześnie urzekająca w tej prostocie. Do tego typu altany doskonale będą pasować zwiewne tkaniny, które możemy upiąć, tworząc regulowane ściany i jednocześnie kreując odpowiedni nastrój. Wnętrze altany możemy wyłożyć dużym materacem średniej twardości, proponując naszym gościom siedzenie w stylu Dalekiego Wschodu. Druga część altany to podest pozbawiony zadaszenia, który możemy zagospodarować rattanową kanapą, krzesłami i stołem.

Tego typu azjatycka altana ogrodowa pozwala nam stworzyć wygodną przestrzeń, dzięki której będziemy mogli spędzać komfortowo czas, niezależnie od tego, czy będziemy chcieli łapać promienie słoneczne, czy też się przed nimi skrywać. Odpowiednie wyposażenie obu części altany sprawi, że całość będzie spójna, a jednocześnie niezwykle elegancka pod względem wyglądu.